Χρήση Ψηφιακών αιθουσών Webex και ωρολόγιο πρόγραμμα σχολ. έτους: 2022-2023

Μετά από σχετική εντολή της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, θα γίνει χρήση των ψηφιακών αιθουσών για την διεξαγωγή των μαθημάτων που δεν είναι δυνατόν να γίνουν δια ζώσης, όταν αυτό απαιτηθεί.

Οδηγίες χρήσης:
Από το αρχείο με τίτλο “1.Πρόγραμμα-από-30.01.2023xls” (επισυνάπτεται παρακάτω) βρίσκουμε τον καθηγητή που διδάσκει την συγκεκριμένη ώρα, στο συγκεκριμένο τμήμα που βρίσκεται ο γιός/κόρη μας και στην συνέχεια στην κατάσταση με τις ψηφιακές αίθουσες πατάμε ή αντιγράφουμε απευθείας τον σύνδεσμο που αντιστοιχεί στον συγκεκριμένο καθηγητή σ’ ένα φυλλομετρητή με αποτέλεσμα να ξεκινήσει η διαδικασία εισόδου στην αίθουσα.

Συνιστούμε την χρήση υπολογιστή αλλά μπορεί να γίνει και χρήση tablet ή και κινητού με πρόσβαση στο intenet, για την σύνδεση στην αίθουσα.

Πιο αναλυτικά την χρήση του webex από μαθητές μπορούμε να την δούμε σ’ ένα video του youtube στο οποίο όμως δεν έχουν ενσωματωθεί κάποιες αλλαγές που έχουν γίνει.

Συνημμένα: