Εφαρμογή κρυπτόλεξου με λέξεις από τα συναισθήματα κ.α.

Ένα κρυπτόλεξο στα πλαίσια της δράσης “Επικαιροποίηση, και περαιτέρω ανάπτυξη του σχολικού ιστοτόπου με εκπαιδευτικές εφαρμογές από εκπαιδευτικούς του σχολείου“, με λέξεις που εκφράζουν συναισθήματα κ.α.

• Το παιχνίδι ανοίγει σε δική του καρτέλα..
  • Εντοπίζεις τις κρυμμένες λέξεις και πατάς στο πρώτο και στο τελευταίο γράμμα τους. Είναι προσανατολισμένες οριζόντια από αριστερά προς τα δεξιά ή κατακόρυφα από επάνω προς τα κάτω.
  • Για να ξεκινήσει το παιχνίδι πάτα στην εικόνα του που βρίσκεται στην κορυφή του άρθρου.
  • Η επιστροφή στον σχολικό ιστότοπο γίνεται όταν κλείσεις την καρτέλα που φιλοξενεί το παιχνίδι (για υπολογιστές).

Τις λέξεις πρότεινε η Κυριακή Σαμαρτζή, ψυχολόγος του σχολείου μας και το κρυπτόλεξο .

Για την παραγωγή του κρυπτόλεξου χρησιμοποιήθηκε εργαλείο με άδεια χρήσης της H5P Group.

Υλοποίηση: Τσορμπατζόγλου Γιώργος