Εφαρμογή κουίζ: Τα μέρη του φυτού

Στιγμιότυπο από το παιχνίδι

Ένα κουίζ που δημιουργήθηκε στα πλαίσια της δράσης “Επικαιροποίηση, και περαιτέρω ανάπτυξη του σχολικού ιστοτόπου με εκπαιδευτικές εφαρμογές από εκπαιδευτικούς του σχολείου“.

• Για να ξεκινήσει το παιχνίδι πάτα στην εικόνα του που βρίσκεται στην κορυφή του άρθρου.
  • Το παιχνίδι εμφανίζεται σε δική του καρτέλα και εκκινεί όταν πατήσεις το τρίγωνο με την ένδειξη “ΈΝΑΡΞΗ”.
  • Σε κάθε μία από τις 5 (πέντε) διαφάνειες που έχει το παιχνίδι κάνε κλικ στην σωστή απάντηση. Αμέσως εμφανίζεται αν αυτό που διάλεξες είναι σωστό (v) ή λάθος (x). Στο τέλος του κουίζ εμφανίζεται η βαθμολογία που συγκέντρωσες και ο χρόνος που έκανες για ν’ απαντήσεις.
  • Η επιστροφή στον σχολικό ιστότοπο γίνεται όταν κλείσεις την καρτέλα που φιλοξενεί το παιχνίδι.

Δημιουργός: Κατερίνα Σταματελάτου