Πασχαλινές Λαμπάδες.

Το Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Αχαΐας σας εύχεται καλή Ανάσταση με λαμπάδες για τους μαθητές μας, δια χειρός των εικαστικών ΠΕ08 του σχολείου, Γερούκη Αγγελικής και Αβραμοπούλου Ιφιγένειας.

Πασχαλινά έθιμα.

Και φέτος πιστοί στην παράδοση βάψαμε αυγά και φτιάξαμε με τους  μαθητές μας πασχαλινά κουλουράκια! Καλό Πάσχα σε όλους !
Εργαστήριο αυτόνομης διαβίωσης

Αλεξάνδρα Συγκελάκη

22 Απριλίου, Διεθνής Ημέρα της Γης.

Με αυτή την όμορφη αφορμή συζητήσαμε με τα παιδιά βασικές περιβαλλοντικές έννοιες και περάσαμε μαζί τους δημιουργικές και ψυχαγωγικές ώρες, εξηγώντας πόσο σημαντικό είναι να προσέχουμε τον πλανήτη μας, αλλά και τι ενέργειες μπορούμε να κάνουμε προς αυτή την κατεύθυνση. Σε αυτό το πλαίσιο οι εκπαιδευτικοί με τη συνδρομή των μαθητών του τμήματος Α1 κατασκεύασαν μια αφίσα με σκοπό την ευαισθητοποίηση τους για το περιβάλλον.

Στη δράση συμμετείχαν οι εκπαιδευτικοί: Αχτύπη Κυριακή και Μελαχροινάκη Ματίνα