Παρέλαση 25ης Μαρτίου.

Σας ενημερώνουμε πως το σχολείο μας  στο πλαίσιο του εορτασμού της 25ης Μαρτίου θα παρελάσει. Οι μαθητές μας θα είναι ντυμένοι  με μαύρο παντελόνι –φούστα και λευκό πουκάμισο – μπλούζα. Το τμήμα της παρέλασης θα συναντηθεί Καρόλου και Αγίου Ανδρέου, ώρα 11:00.Οι συνοδοί εκπαιδευτικοί θα παραλάβουν τους μαθητές στο παραπάνω σημείο και οι γονείς τα παιδιά τους στο τέλος της παρέλασης στον Άγιο Ανδρέα.

Σας καλούμε να παρακολουθήσετε όλοι την παρέλαση των μαθητών μας και να τους ενισχύσετε με το χειροκρότημα σας.

Ο Σύλλογος του ΕΕΕΕΚ Αχαΐας

Πρόγραμμα 25ης Μαρτίου

Σας καλούμε  στο σχολείο μας την Παρασκευή 22-3-2024  στην  γιορτή που ετοιμάσαμε για την επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821.  Οι μαθητές θα έρθουν κανονικά το πρωί με τα οχήματα μεταφοράς τους στο σχολείο  και θα αποχωρήσουν από αυτό ώρα 10:00.

Η παρουσία σας στην γιορτή του σχολείου θα δώσει μεγάλη χαρά στους μαθητές μας.

Ο Σύλλογος του ΕΕΕΕΚ Αχαΐας

Η μικρή φάρμα του Ε.Ε.Ε.ΕΚ.

Στα πλαίσια του εργαστηρίου ζωικής παραγωγής του σχολείου μας, έχουμε ένα ζευγάρι γαλό παππιων πιο συγκεκριμένα είναι πάπιες Βαρβαρίας. Κατάγονται από την Νότια Αμερική όπου ζουν σε λίμνες και ποτάμια, το χρώμα τους είναι ασπρόμαυρο και δεν βγάζουν ήχους.

Επιπλέον κάνοντας χρήση της εκκολαπτικής μηχανής που διαθέτει το σχολείο αποκτήσαμε τρία μικρά κοτοπουλάκια!